Олександр Солонтай про важливість розвитку мережі активних громад

30 грудня, 2024

Що таке активна громада? Важливе питання та низка компонентів, від яких залежить ефективність будь-якої спільноти. Керівник Агенції відновлення та розвитку Олександр Солонтай розмірковує на цю тему у бліцінтерв’ю, присвяченому десятиріччю ініціативи «Активна Громада».

За словами Олександра основою активної громади є люди, які долучаються до благодійної чи волонтерської діяльності, працюють у різних об’єднаннях. Відповідно до соціологічних досліджень це менше половини громадян. Якщо серед цієї категорії брати за індикатор ще й наявність відповідної громадянської чи політичної освіти, то відсоток буде значно меншим. Але скільки насправді потрібно таких людей, щоб громада вважалася активною? 

«Найменша в Україні громада має 22 депутати. Кожен депутат місцевої ради може мати до 5 помічників. Отже, на маленьку громаду потрібно 110 активних людей, які одночасно розуміються на громадському секторі й мають певні громадсько-політичні знання, що дозволяють зводити місток між активістами, громадськими організаціями й місцевим самоврядуванням. Чи є досяжним найближчим часом, щоб у маленьких громадах було 110 активних людей, які є посередниками між самоврядуванням і рештою активістів? Думаю, що всіх активістів разом якщо в маленькій громаді буде 110, то це буде дуже добре. Отже, тут є певна складність», – вважає експерт.  

На думку Олександра важливо максимально залучати активну частину соціуму до співпраці й мережування. «Я б запропонував взяти список громад в Україні й наявний там актив, цих людей, які посередині. Тобто це більше ніж просто волонтер, більше ніж просто активіст, який створив ОСББ, громадську організацію, благодійний центр, їдальню для бідних людей чи церковне товариство, яке займається, наприклад, навчанням людей літнього віку сортувати сміття. Але менше, ніж люди, які йдуть у владу чи вже є владою (в органах місцевого самоврядування). Я б обирав цю цільову аудиторію й щоб її представники були у кожній [найменшій] громаді, а потім заглиблювалися у [органи місцевого самоврядування] великих населених пунктів», –  переконаний керівник АВР.

«Тобто у моїй ідеальній картинці, до чого могла б дійти стратегія розвитку організації, і який би був конкретний результат для країни – щоб «Активна громада» зібрала свою мережу. Скажімо, цьогоріч у такій мережі є представники усіх ста найбільших громад. Наступного року – представники усіх районів в Україні. Далі – представники усіх малих і середніх громад. Через рік – усі громади», – побажав ініціативі «Активна громада» Олександр Солонтай.

Повне інтерв'ю за посиланням

 

Поділитися новиною img img

Читайте також

Презентація результатів дослідження «Управління проєктами в громадах» Презентація результатів дослідження «Управління проєктами в громадах» Дослідження проводились в рамках проєкту, який втілюється АВР за підтримки Friedrich Na.. 10 січня, 2025
Олександр Солонтай про важливість розвитку мережі активних громад Олександр Солонтай про важливість розвитку мережі активних громад Керівник АВР у бліц-інтерв’ю, присвяченому десятиріччю ініціативи «Активна Громада» 30 грудня, 2024
Гостомельська СТГ та АВР співпрацюватимуть заради ефективного відновленн..
Гостомельська СТГ та АВР співпрацюватимуть заради ефективного відновленн.. Відбулося підписання Меморандуму про співпрацю та партнерство 28 листопада, 2024