Тарас Бик: Тільки спільна робота може принести дійсно хороший результат

20 лютого, 2025

Член правління ГО «Агенція відновлення та розвитку» Тарас Бик виступив спікером під час дискусійної панелі Форуму-практикуму «Відбудова в дії 3.0», організованого проєктом ReBuild Ukraine у межах будівельної виставки KyivBuild. Представник АВР розповів про досвід організації у співпраці з громадами-партнерами та сформулював своє бачення досягнення позитивного результату реалізації проєктів на місцях.  

Партнери Агенції з Вікно Відновлення люб'язно занотували ключові тези з виступу нашого експерта.  

У своєму виступі член правління ГО «Агенція відновлення та розвитку» розповів зокрема, як допомагають громадам створювати план відновлення та розвитку.

Багато громад сприймають цей документ як Реєстр пошкодженого та знищеного майна і вносять туди всі пошкоджені об’єкти незалежно від того, чи справді є доцільність і потреба в цьому об’єкті в перспективі наступних десяти років. Це проблема, бо короткотермінове відновлення громади може кардинально розійтися з довгостроковою стратегією розвитку.

Команда ГО передусім створює з керівництвом громади робочу групу, яка веде цей напрямок роботи. Співпрацюючи з громадами, «Агенція відновлення та розвитку» дуже ретельно аналізує всі вже розроблені документи: старі стратегії розвитку, генплани і так далі. Якщо дозволяють кошти, проводять опитування мешканців, фокус-групи. Обов’язково залучають до роботи місцевий громадський і бізнес-сектор, усі можливі зацікавлені сторони. Після цього переходять до збору проєктів ― зокрема і від місцевих ГО та підприємців.

Тарас Бик наголосив на важливому нюансі щодо плану відновлення ― в цього документа доволі невизначений юридичний статус. Це означає, що відповідальність знайти ресурси на відновлення ― передусім на самій громаді. І вона пише цей документ не для держави, не для міжнародного товариства, а передусім для себе. Урешті план відновлення виходить на десятки сторінок, які містять сотні конкретних проєктів відновлення.

Що робити далі з уже створеним документом? «План чи стратегія складається на 10% з самого документа і на 90% з його впровадження», ― переконує Тарас Бик.

В «Агенції відновлення та розвитку» всім громадам рекомендують створювати окремі структури: агенцію розвитку, проєктний офіс тощо, ― які впроваджуватимуть стратегію. Ця структура має об’єднувати весь сектор громади: і бізнес, і громадськість, і молодь, щоб спільно напрацьовувати підготовлені проєкти і шукати донорів.

Ключове у співпраці з донорами ― створювати саме проєкти, а не просто озвучувати свої потреби. На цій думці зійшлися всі панелісти.

Поділитися новиною img img

Читайте також

Тарас Бик: Ключовими складовими успіху громади є проєкти, англійська мов.. Тарас Бик: Ключовими складовими успіху громади є проєкти, англійська мов.. Експерт АВР долучився до дискусії "Стійкість українських громад 2025: нові виклики та м.. 11 березня, 2025
Олександр Солонтай: успішна громада має свої унікальні риси, є згуртован.. Олександр Солонтай: успішна громада має свої унікальні риси, є згуртован.. Виступ керівника АВР під час нетворкінгу у Гостомелі 28 лютого, 2025
Зустріч стейкхолдерів Гостомельської громади: Агенція долучилась до напр.. Зустріч стейкхолдерів Гостомельської громади: Агенція долучилась до напр.. Результати нетворкінгу будуть долучені до проєкту Плану відновлення та розвитку громади 25 лютого, 2025