1
/
Лідерство, відповідальність та ефективна взаємодія – компоненти, що допомогли нам вистояти у лютому 2022 року і є важливим елементами стійкості громадянського суспільства сьогодні. Але долати виклики, спричинені діями агресора, стає дедалі складніше. Накопичується втома й виснажуються ресурси. Про те, якими є основні внутрішні загрози для України в цілому й громадянського суспільства зокрема, які рішення здатні мінімізувати відповідні ризики та як громадський сектор може впливати на їх просування йшла мова під час «Форуму лідерів організацій громадянського суспільства».
Форум є частиною проєкту «Голос громадянського суспільства у формуванні та реалізації плану відновлення України (Луганська декларація)», який адмініструється Агенцією за підтримки European Endowment For Democracy. Подія об’єднала представників більш ніж півсотні громадських організацій з практично усіх регіонів України.
Під час дводенного нетворкінгу учасники аналізували результати дослідження щодо ключових викликів сьогодення, яке презентував керівник проєкту «Голос громадянського суспільства…» Андрій Длігач, напрацьовували у групах та презентували пропозиції рішень щодо відновлення демократичних процесів за такими напрямками, як свобода слова, взаємодія ОГС з державою, військовими, бізнесом, місцевими мешканцями тощо.
Окрема частина роботи була присвячена пошуку можливостей для консолідації громадянського суспільства з метою відстоювання демократії, економічних свобод, розвитку людського капіталу й інклюзивності, підвищення якості державного управління, захисту свободи слова та розвитку міжнародного партнерства.
Ми щиро вдячні усім учасникам форуму за ініціативність й продуктивну роботу й сподіваємось на подальшу співпрацю у процесі адвокатування напрацьованих рішень та їх втілення.