Представники громадських організацій вносять пропозиції до проєкту Стратегії Святогірської ТГ

Представники громадських організацій вносять пропозиції до проєкту Стратегії Святогірської ТГ

Чому громадські організації та підприємці мають брати участь у процесах  відновлення й розвитку громад на рівних з місцевою владою? Ці категорії наших співгромадян часто є лідерами у вирішенні багатьох щоденних викликів, з якими стикаються мешканці громад. Насамперед це стосується територій, які пережили тимчасову окупацію чи зазнали серйозних руйнувань.

Надання гуманітарної допомоги, відновлення логістики й місцевої економіки, підтримка ВПО, реалізація соціальних програм для різних категорій населення за сприяння донорських організацій, створення нових робочих місць тощо – ці та інші завдання виконує громадський сектор та бізнес. Тому їх залучення до розробки стратегічних документів у громадах є важливим компонентом ефективності стратегій та планів відновлення й розвитку.

В рамках напрацювання Стратегії розвитку Святогірської громади – проєкту, який втілює Агенція відновлення та розвитку за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», така робота вже ведеться. Відбулась перша онлайн зустріч з представниками неурядових організацій, що здійснюють діяльність на території спільноти й інших громад Донеччини, а також старостами місцевих округів. Експерт АВР Артем Вівдич ознайомив учасників заходу із законодавчим регулюванням, а також методологією створення Стратегії розвитку громади.

Представники громадськості Святогірської ТГ обговорили найбільші виклики, з якими доводиться справлятися громаді, потреби мешканців, сильні та слабкі сторони громади, можливості для її розвитку й залучення підтримки донорів.

Усі пропозиції громадського сектору за підсумками цієї та наступних зустрічей будуть враховані при напрацюванні документа. Так само будуть враховані в Стратегії думки та ініціативи, які паралельно висловлюють місцеві підприємці. 

Цей проєкт втілюється за підтримки Фонду “Партнерство за сильну Україну”. Фонд «Партнерство за сильну Україну» (ФПСУ) – це донорська програма, що фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. За спільної підтримки уряду України та урядів-партнерів Фонд реалізує проєкти, в першу чергу, на деокупованих і прифронтових територіях, спрямовані на посилення стійкості України перед лицем російської агресії. Метою ФПСУ є зміцнення спроможності українського уряду надавати місцевим громадам критично важливу підтримку в співпраці з громадянським суспільством, ЗМІ та приватним сектором.

Представники громадських організацій вносять пропозиції до проєкту Стратегії Святогірської ТГ
img Дата публікації 15 липня, 2024