Найкращим аргументом на користь розробки планів відновлення та розвитку громад є проєкти, які вже отримують фінансування донорів. Одним з таких прикладів у Охтирській територіальній громаді, з якою Агенція тісно співпрацює, стане будівництво сонячної електростанції. Планується, що нова СЕС запрацює вже у 2025 році. Проєкт реалізовуватиметься за програмою «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні», що виконується GIZ Ukraine за дорученням урядів Німеччини та Швейцарії.
Впевнені, що цей успіх лише додасть натхнення нашим партнерам на подальшу роботу, зокрема у напрацюванні Стратегії розвитку Охтирської громади. Спільна підготовка документа триває завдяки підтримці Фонд “Партнерство за сильну Україну”. Члени робочої групи, а також представники громадськості та бізнесу, які виявили бажання долучитися до процесу, взяли участь у стратегічній сесії, яку провели експертки Агенції Олена Хмельник та Ольга Одарич.
Учасники зустрічі проаналізували стратегічні операційні цілі й завдання майбутньої Стратегії, інші важливі питання підготовки документа. Раніше у громаді також відбулися тренінги, присвячені роботі з проєктними ініціативами. Вдячні усім, хто долучився і долучається до створення Стратегії Охтирської громади.
Довідка. Цей проєкт втілюється за підтримки Фонду “Партнерство за сильну Україну”. Фонд «Партнерство за сильну Україну» (ФПСУ) – це донорська програма, що фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. За спільної підтримки уряду України та урядів-партнерів Фонд реалізує проєкти, в першу чергу, на деокупованих і прифронтових територіях, спрямовані на посилення стійкості України перед лицем російської агресії. Метою ФПСУ є зміцнення спроможності українського уряду надавати місцевим громадам критично важливу підтримку в співпраці з громадянським суспільством, ЗМІ та приватним сектором.