Від тимчасово окупованої Авдіївки до Мирноградської ТГ – близько 40 кілометрів. Наближеність до лінії фронту тутешні мешканці відчувають чи не щодня: регулярні обстріли, руйнування житла, навчальних закладів та об’єктів інфраструктури стали жахливою буденністю. Складні й небезпечні для життя людей умови негативно впливають насамперед на демографічні показники. Якщо у 2014 році тут проживало понад 50 тис. мешканців, то зараз їх менш як 32 тис.
Щоб посилити громаду, покращити безпекову ситуацію й умови проживання людей загалом, потрібні конкретні заходи й взаємодія усіх зацікавлених сторін при їх плануванні та реалізації. Песимісти скажуть, що в цьому немає сенсу поки триває війна. Але нічого гіршого, ніж бездіяльність для людей, які залишаються на своїй рідній землі всупереч численним ризикам і допомагають Збройним силам України, немає. Тому допомога потрібна і їм.
Агенція відновлення та розвитку розпочинає співпрацю з Мирноградською територіальною громадою із планування відновлення та розвитку ТГ. Над документом, який включатиме оцінку потреб, завдання і перелік проєктів відновлення працюватиме спільна робоча група, до складу якої увійдуть представники органів місцевого самоврядування, міської ВА, комунальних установ, Агенції відновлення та розвитку, місцевого громадського сектору й бізнесу.
АВР надаватиме експерту та методологічну підтримку громаді в процесі планування відновлення та розвитку в рамках проєкту, який фінансується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ). На цьому тижні відбулась перша зустріч онлайн з обговорення співпраці за участі представників АВР та Мирноградської громади.
На першому етапі експерти АВР спільно з представниками громади проаналізують всі наявні документи стратегічного характеру та ключові дані. Після цього буде проведена робота над формування оцінки потреб, визначенням пріоритетних напрямків відновлення й напрацюванням завдань відновлення. Наступний етап – напрацювання переліку проєктів відновлення, до якого будуть включені пропозиції від представників громадського сектору та бізнесу громади.
Головні завдання Агенції відновлення в рамках проєкту:
1. Проведення оцінки потреб громади щодо відновлення, що призведе до визначення пріоритетів відновлення громади;
2. Напрацювання завдань Плану відновлення;
3. Напрацювання проектів відновлення;
4. Проведення фокус-групових досліджень;
5. Узгодження ПВ зі процесами справедливого переходу та зеленого курсу громади;
6. Обговорення ПВ з громадськістю та бізнесом;
7. Підтримка у затвердженні ПВ на рівні Донецької ОВА.